Nastřelování naušnic

 Náušnice nastřelujeme miminkům od 2 měsíců po prvním základním očkování. Nastřelení je velmi šetrné, přesné, méně traumatizující než klasické propichování, kdy se do čerstvé krvácející rány nasazuje nesterilní šperk. Rodiče často přicházejí i na  tzv. přestřelení , neboť dírky aplikovány lékařem pomocí jehly jsou mnohdy křivé či dírky zarostly, neboť ranky po propíchnutí hnisaly a rodiče byli nuceni náušnice vytáhnout.

 K nastřelování používáme  pouze speciální typy náušnic splňující všechny potřebné hygienické požadavky. Jedná se o náušnice s puzetkou, které jsou dodávány ve dvou velikostech (standard a mini),  v provedení ve žlutém nebo bílém kovu, bez kamínku nebo s kamínkem v různých barvách.

 Balení je sterilní a při jejich správné aplikaci nedojde k žádnému kontaktu s rukou. Neobsahují nikl ani jiné zdraví škodlivé látky. Jsou testovány státní zkušebnou a je na ně vystaveno „Prohlášení o shodě“.

 Po dezinfekci ušních lalůčků, vyměříme a speciálním fixem naznačíme místo, kde bude umístěna dírka. Je vhodné mít s sebou oblíbenou hračku, kterou odvádíme pozornost dítěte od značení. Po té co se s rodiči shodneme o vhodnosti umístění dírek, přistoupím k jejich nastřelení. Po nastřelení je potřeba nechat náušnici v uchu asi 4-6 týdnů, kdy se v ušním boltci vytvoří okolo nastřelené náušnice kožní tunel. Po této době je možno náušnici vyměnit za jakoukoliv jinou.

Výběr odborníka je velmi důležitý. Je třeba, aby splňoval veškeré požadavky, které se týkají odbornosti a používání správného materiálu.